Čenichem přímo do temnoty

13. listopadu 2009 v 18:01 | Léto |  Vlčí řeči
Již z nového počítače a s mírným zpožděním uveřejňuji svůj report z koncertní akce, které jsem se zúčastnil 25. října 2009. Celá věc bude proto laděna mírně vzpomínkově. Obávám se, že většinu žertů běžný čtenář nepochopí; nicméně cítite-li se dostatečně odvážně, klidně se se mnou vydejte za hranice běžných zkušeností. A svíčku s sebou - je tam tma!Into Darkness Tour (nomen omen!) pro mě započala vyzvednutím princezny Anny z jejího letohrádku. Protože se jedná o dívku v záležitostech vzhledu velmi nesmlouvavou, strávili jsme pak zhruba první hodinu předěláváním mé image, tak, aby byla hodná a vhodná pro vstup do království zlogothiček v klubu Abaton.

Podzemní dráhou jsme se přesunuli na tropickou stanici Palmovka. Z tohoto místa, kde se kocouři vyhřívají v bílém písku dokrvava zbaveném zapadajícím sluncem, to na místo určení bylo již kousek - co by bubeník paličkou dohodil. Naštěstí jsem tentýž klub navštívil již dva dny předem, v rámci epické simonie, a tak nedošlo k žádném bloudění.

V industriálním prostředí před Abatonem kromě nás zprvu čekalo několik dalších slečen. Jak ale čas plynul, hroznovitá fronta začala narůstat - později snad až s kadencí jedné dívkominuty. Rozhodně si však nemyslete, že se jednalo o natáčení další pokračování filmu Klony útočí. Co návštěvník koncertu, to originál: převažující černá se střídala s rudou, kůže s krepem, klobouky s cylindry a palestinské šátky s latexovými doplňky.

Zatímco Andulka děsila výrazem své tváře náhodné kolemstojící, já jsem napínal ušní soustavy, abych zaslechl, o čem si povídají Whiplasher a Nightmare. Je to tak - ti dva tam bez bázně a hany (zato však společně s Nightovou newyorskou manželkou) kroužili kolem fanoušků a lezli do přívěsu svého autubusu. Naneštěstí jsem zaslechl pouze to, že něco nemají ("We don't have any..."). O co šlo, to jsem nezjistil. Zmíněná hláška se díky tomu stala předmětem četných spekulací. Kdyby vás náhodou napadlo, co ti dva kluci ušatí nemají, dejte vědět do komentářů.

Ten skutečný masomlýnek vypukl v okamžiku, kdy nás ochranka začala vpouštět do klubu. Jelikož se Annie dostala dovnitř o pár zlomků vteřiny dříve než já, stala se na okamžik nehlídanou - a málem na to fatálně doplatila. Vyhlédl si ji totiž chtivý příslušník kultu emo s ofinou až někam zhruba k pánevní kosti. Než však stihl rozbalit náčiní svých triků, přihnal jsem se já. Popadl jsem svou společnici do podpaží a ve stylu Usaina Bolta jsem s ní sprintoval k chumlu číslo dvě. Emo-boy však nechtěl ztratit svou kořist tak lacino a v natlakovaném davu se znovu začal sápat po nevinné dívence v klobouku. Teprve má výhružka bezprecedentním násilím jej umravnila. Chvilka oddechu byla krátká; hned poté byl totiž odstartován běžecký závod číslo dvě a my jsme vyrazili po schodech nahoru, směrem k místnosti s pódiem.

Jakožto mnoha válkami ostřílení a mnoha větry ošlehaní veteráni jsme si vydobyli strategické místo v první řadě, napravo od geometrického středu. "Tady bude Noční kobylka!" jásala Anna, když v taštičce marně pátrala po nějakém obroku či senu, které by mohla hodit svému druhému nejoblíbenějšímu zvířeti. Do příchodu Deathstars však mělo uběhnout ještě mnoho času: program koncertu kázal, že před nimi nám předvedou své umění tři jiné hudební formace.

Jako první se před napěchované, hladově civějící publikum přiřítili italští Dope Stars Inc. A že byli věrni svému jménu! Hned na začátek roztočili dav ďábelsky adiktivními melodiemi. Někteří dokonce tyto jižanské bakchanálie považovali za předčasné vyvrcholení večera; s tímto názorem se nemohu zcela ztotožnit, přesto však uznávám, že pro nás gotický festiválek začal pěkně zostra. Cause I do wanna be a star!

Přestože Nadupané hvězdičky nejsou v České republice - alespoň dle informací mých vyzvědačů - zatím nijak zvlášť proslavené, je možné, že se to rychle změní. Dlouhovlasí, natřpytkovaní pánové nám předvedli, zač jsou v Itálii špagety a proč je lepší živý koncert než mrtvá stříbrná placka. Osobně věřím, že v tom nebudu sám, když řeknu, že bych si jejich živé řádění zase ještě někdy rád zopakoval. A klidně i s několikrát větší časovou dotací, než oněch necelých čtyřicet minut, jež si Dope Stars Inc. urvali z programu Into Darkness.

Není divu, že když byl první nášup v hostině temnoty u konce, visely první řadě jazyky až někam k bicím. To už ale docházelo k první výměně stráží: po krátké přestávce na zotavení a oddech znovu zhasla světla a na jeviště se ze stínů vkymáceli Lacrimas Profundere. Jelikož čtu Vergilia v originále, byl jsem schopen jejich jméno okamžitě dešifrovat jako "Ronit slzy". Ale popravdě řečeno, "Ronit pot" by pro ně možná bylo příhodnější. Přestože bylo publikum takzvaně "trochu vyplivnuté", dokázali ho Němci svým burcováním znovu naladit na linii výborných výkonů.

Slzní plynové z Reichu se putovního gothic festivalu vlastně zůčastnili tak trochu neplánovaně. Vystupovali namísto původně avizovaných The Birthday Massacre. Zlé jazyky tvrdí, že zpěvačka této už od pohledu emotivní kapelky spolkla žiletku, ale tomu nevěřte. Nejspíš se jim prostě nechtělo. Možná to byla škoda, protože místo dívčích culíků a sukničky se nám fanouškům dostalo kvarteta chlapeckých skupin - a to je na jeden večer opravdu hodně testosteronu a maskulinity! Rozhodně však nechci naznačovat, že by mě Lacrimas zklamali, naopak. Svůj set odehráli velice slušně a já jsem se bavil; a kdesi v tlustém střevě již pomalu začínal hryzat červíček očekávání.

Coby třetí přiharcovali na prkna slávy takřečení Diary of Dreams - v zahraničí známá kapela, jež byla v některých zemích dokonce headlinerem této tour. Nu, přiznám se, že tato hudba není tak docela mým šálkem mozkomíšní tekutiny. Na doma poslouchaném albu mě od nich výrazněji zaujala jedna píseň, kterou ještě ke všemu ani nehráli. Anebo možná hráli - jejich vystoupení mi splývá v jednu nekonečnou sérii dlouho znějících tónů a melancholických, počítačem generovaných zvuků. Jediné větší oživení tak přinesl pan vokalista, když si všiml, že se ho má ochočená vlčice pokouší zachytit fotopřístrojem. Ovšem pozor, když řeknu foťák, nemyslím tím drobné stříbrné stroječky do dlaně, jenž se na koncertech obvykle objevují. Aniččin černý aparatus byl málem větší než ona sama a jeho optika se vysunovala přinejmenším půl metru daleko. O to vtipněji vyznělo, když se před tento pekelný stroj naklonil medvědovitý zpěvák a zazpíval jí něco jako "Don´t you touch me!" Má křehká společnice samozřejmě vyjekla hrůzou a zalezla pod pódium, odkud jí později vylákaly až první tóny elektrických nocí.

Po zhruba hodině, která se zdála být bezmála kvadratickou vděčností, se Diary of Dreams rozloučili. Štouchanci probudili spící fanoušky v předních řadách a do notýsku si zapsali, o čem se jim asi za doprovodu jejich hudby zdálo. Pak zmizeli. Nedivil bych se tomu, kdyby vokalistův přizvukovač, nonkonformní rebel známý jako "Gaun:A", musel v backstage vrátit paní uhlízečce naškrobený černý mop, jímž si po dobu vystoupení zdobil hlavu. Někteří biologové se nicméně domnívají, že by se mohlo jednat o jeho vlastní vlasy, takzvaného kohouta. Nejsem ale včerejší, abych věřil takovým kryptozoologickým spekulacím.

Krvácející rety, okoralý chřtán a suchem rozdrásané hlasivky. Zhruba takto vypadal stav mého hlasového ústrojí během přestávky před nástupem Danteho dítek. Odvážil jsem se proto něčeho, co v dějinách Abatonu (a dost možná ani v historii živého koncertování) nemá obdoby. Mírně korupčnicky jsem slíbil osobám kolem sebe modré z flašky, když mi podrží místo, zatímco půjdu k baru pro zásoby kapalných hmot. Světe div se, po návratu jsem své místečko pod reproduktorem nalezl cizí nohou netknuté. Omlouvám se všem, které jsem utlačil a ušlapal při cestě tam a zase zpátky - vězte, že jste zemřeli pro dobrou věc. S okolními fanoušky jsem si pak připil čerstvou voděnkou s rozpuštěnými vlasy a na švédské opozdilce se hned čekalo příjemněji.

Ačkoliv oni vlastně nijak zpozdilí nebyli - to se jen přestávka na naladění páté bílé kytary táhla a táhla. Ovšem co bych vám povídal: nakonec to stálo za to! Deathstars zahájili svoji show nastartováním tryskového letadla. Ne, počkat, to vlastně žádný tryskáč nebyl, to jen fanoušci dávali najevo své nadšení hlasovými projevy. Zlogothičky pištěly, urostlí chasníci řvali, zlovlci vyli a Anička na okamžik přeskočila do kmitočtů nad pásmem slyšitelného zvuku (a točila kloboučkem!).

S láskyplným svolením autorky fotografie přikládám setlist. Co do pořadí není přesný; leč pro základní představu a osvěžení vzpomínek plně dostačuje."Night je stará pravicová vojna," řekl jsem, když jsme se na začátku koncertu hnali k pódiu, "a jistě bude stát na pravé straně pódia." Tento předpoklad se ukázal být pravdivým a my jsme si v průběhu vystoupení nemohli námi ukořistěné místo vynachválit. Nejenže jsme měli téměř nepřetržitý výhled na zahradní potní rozstřikovač jménem Nightmare Industries, ale on k nám velmi často přicházel též zpěvák Whiplasher! Samozřejmě lze spekulovat, do jaké míry to bylo dáno naší pozicí a nakolik se na tom podepsaly mé přirozené půvaby. Ať tak nebo onak, byl tam. A dělal všechno, co dělat měl: s lehkou naivitou pomrkával očima, zpíval a skuhral, potil se a nabízel vybrané části svého těla k ohmatu.

Jak už to obvykle bývá, Whip postupně odhazoval části svého oblečení. Brigadýrku nabídl k vyzkoušení vojenským nadšencům a své černé boa dokonce omylem upustil někam do míst, kde bytovala aničkovská entita. "Jakže, Bůh vám zakázal jíst ze všech stromů v zahradě?" zeptal se ten černý had, když na něj kolemstojící dívčiny vztáhly ruce. Evina chyba se však neopakovala; Bernadottův opeřenec byl rozříznut na dvě poloviny, z nichž ta větší (moment! větší polovina?) padla v plen té, která po podobném suvenýru již dlouho pásla. Od té doby ho má Anna údajně vystaven nad postelí.

Tak trochu podezírám pana Whiplashera, že na druhém konci pódia měl neviditelný bazének se slanou vodou. Na druhou stranu se jeho rychlé produkci potu nedivím - kromě zpěvu a huhlavého kafrání se totiž musel vypořádávat s jakýmsi Robertem či Robarem, jenž se neustále dožadoval písně Last Ammunition. Ti, kdo doufali, že uvidí pouštního orla na vlastní oči, byli ovšem zklamáni; k aktu proděravění došlo - či mělo dojít - až později v backstage.

Z hraných písní musím zmínit Mark of the Gun, při které publikum řvalo refrén snad nejvášnivěji. Dále pak Blood Stains Blondes, též známý jako Sólo pro Andulku, které Whip vyzpíval téměř výhradně u naší bedýnky, s pohledem pochopitelně upřeným do jedné z mála blondýn v první řadě. Kdybych se nebál, že mě za to ta něžná dušinka ztluče, navrhl bych možnost, že mu možná připomínala jeho oblíbenou Dolly Parton. Při Chertogradu jsme si mile zavzpomínali na procházky po depresivním carském městě a Blitzkrieg nás zase naladil na vojáčtější strunu. Před závěrečným přídavkovým songem ještě Whiplasher prohlásil, že "Prague Dies Hard" - a byla to pravda. I přes neustálé násilnické namačkávání na pódium v téměř hokejovém duchu jsme v sobě i při této písni nalézali zbytky sil. Jásalo se, skandovalo se, skákalo se a zpíval se refrén. Dát na konec tu největší vypalovačku, to je osvědčená taktika kapel; a já předpokládám, že jsem nebyl sám, kdo v tu chvíli záviděl sardinkám.

Po skončení vystoupení jsme se navzájem vyprostili z důlků vytlačených do okraje pódia a následně i přesunuli do spodní části Abatonu. Tam jsme zapálili první adventní svíčku a čekali na slitování. Přitom jsme obdivovali gotickou, emopřísnou a v některých případech i poněkud courovskou módu kolem nás. Největší brázdu zanechaly v našich vzpomínách dvě po vojensku oděné dominy - dost možná Whipova siamská dvojčata. Nechyběly jim ani třpytky a důstojnické čepice. Do Bernadottovy grácie jim však přece jen nějaká ta jiskra v oku chyběla a nějaké to kilo vespod přebývalo.

Zhruba v okamžiku zapálení třetí adventní svíčky jsme byli i s věncem vyhozeni "na mráz", jelikož klub zavíral. Mezi budovou a autobusem však stále postávaly hloučky lidí, dychtivých ukořistit nějakou část těla, kdyby se snad skupina mezitím v zákulisí nakazila malomocenstvím. Čekali jsme zhruba do jedné hodiny noční. Pak zadul anděl na polnici, nebesa se rozestoupila a zjevil se velebný Skinny Disco.

U stejnojmenných sušenek je známou taktikou oddělit od sebe jednotlivé části a vylízat polevu uvnitř. O něco podobného jsem se v případě Skinnyho nicméně nestihl pokusit. Diverzní akce s jeho příchodem totiž ve skutečnosti kryla snahu o proplutí mnohem větší ryby. Pod pražské nebe vylezl z nory jezevec Whiplasher! "Hey, Whip," hartusil jsem na něj, "this extraordinarilly beautiful young girl wants to take a photo with you. She´s blooooonde!" Nějakým způsobem se mi tento jazykolam dostat ze sebe bez přeřeknutí či klopýtnutí. Avšak teprve při zaslechnutí posledního slova se švédský kolos otočil a shlédnul na prosté smrtelníky u svých kolenou milostivýma očima. Svolil k učinění snímku! První fotka se však nepovedla - ano, dámy a pánové, Anička má na svém drahém přístroji stejné tlačítko pro "přiblížení" jako pro "spoušť". I přes neustálé ustupování jsem tedy místo Anny a Whiplashera vyfotil pouze Annu, v pozadí s jedním či dvěma Whipovými údy. Než jsem stihl neštěstí napravit, Whip popadl tašku (údajně plnou vibrujících hraček) a zmizel v tourbusu.

To by ovšem nebyl Bernadotte, aby se nevrátil. Odvedl si své vlčí stádečko na plácek opodál, kde jsme ho ze všech stran obtěžovali. Když jsem mu za účelem vyfocení předával Annie, omlouvala se mu za to, že se s ní musí fotit už podruhé. On jí odvětil, že by s ní klidně točil i filmy. Na můj šibalský dotaz, jaký druh kinematografie má na mysli, už asi odpovědět nestihl, anebo jsem to nezaslechl - znovu jej totiž strhl příboj fotek a podpisů chtivých slintalů (a ano, my jsme také slintali).

Po dokončení herojského činu jsem své spokojené zvířátko ještě odprovázel domů. Tak jako Tarja vždy přináší zimní bouři, přišla společně s Deathstars do Prahy elektrická noc. Subtilní vzdušnou emulzí přeskakovaly jiskřičky vrcholného podzimu. Kdyby Anna nebyla očekávána nadřazenými rodinnými příslušníky, patrně bychom tou nocí chodili ještě teď. A tak, milé děti, zazvonil zvonec - a gotické pohádky je konec. Líbilo se vám v Temnotě?

 


Komentáře

1 Anna Merisielu Anna Merisielu | E-mail | Web | 15. listopadu 2009 v 21:41 | Reagovat

Tak se skoro divím, že mě nikdo s komntářem nepředběhl - a ejhle, ono tu ten výpis neleží zase tak dlouho. ;)
Na poslední položenou otázku bych našla zřejmě jasnou odpověď... být tam také. K radosti mé psovitější jmenovkyně jsem si už párkrát poslechla omezenou snůšku písní vybraných z nejnovějšího alba... nezdá se to špatné =)
Mimochodem - až sem na konec světa se doneslo, že ti není poslední dobou zrovna nejlépe - tudíž posílám pozdravy, nevím, co více tobě užitečného je v mé moci.

2 Lykao Lykao | Web | 21. listopadu 2009 v 13:33 | Reagovat

[1]: Modrozelená blikající Jiříčkova vyrážka už mizí :P A kokain mu sebral kačer donald... :D

3 Léto Léto | 23. listopadu 2009 v 21:45 | Reagovat

Anna Menší: Vzhledem k tomu, že jsi Tarjin koncert, připomínající svou namáhavostí spíše dýchánek klasické hudby, označila za epický, docela by mě zajímalo, co bys řekla na "genocidu" v prvních řadách na Deathstars. :D Ovšem pod pódiem bys to měla těžké. I Lykina docela žehrala na svou výšku a několikrát musela šplhat směrem vzhůru, aby mohla vystupujícím šahat i jinam než na boty. ;)
Nejnovější album je hezké, ale uhlazené možná až přespříliš. Ani jedno anglické slovíčko začínající na F! Pro nás, rozervané romantiky, je nejvhodnější hned to první. :D
Tvé informace o mém stavu jsou pravdivé. Oceňuji tvou laskavou potvoru. A možná bys mohla v můj prospěch učinit nějakou zápalnou obětinu. Dejme tomu játra zaživa vytržená z útrob měsíčního kozla. To by mi udělalo dobře. :)

Anna Větší: Kdyby jenom kokain! Poslední dobou nemůžu najít ani svoji zásobu absinthu, takže je kolem mě zoufale málo zeleně. Zatrápené komiksové postavičky! :D

4 Nymeria Nymeria | 24. listopadu 2009 v 19:20 | Reagovat

Jé, zlovlk!
A s odkazem na další vlčí existenci! To já když smutně vyji za temných nocí, ani ta Luna mi neodpoví mrknutím. Ale to máš říct brácha hned, že máte za Zdí přístup k netu...

5 haf haf | Web | 25. listopadu 2009 v 13:41 | Reagovat

Nadčasová temnota. Whipův dunivý hlas a Nightmarovu elektrické jiskry sypající kytaru jsem si sice užila v létě a nikoliv v toto barvami hýřící a vichrem skučící roční období, přesto ale musím říct, že na živé Mrtvé hvězdy se nezapomíná. No jo, Lykaina Švédská vajíčka v Karlově mostě:D To Deathstars ještě hodně dlouho nezemřou...

6 Verunka Verunka | E-mail | Web | 25. února 2010 v 17:16 | Reagovat

Ahojky...mohla bych te poprosit...hlasla bys mi prosim tady http://mjjforever.blog.cz/1002/2-kolo-sonblog#komentare jsem tam jako Verunka...predem moc dekuju a pokud budes potrebovat rada oplatim :-) ;-)

7 AnishQua AnishQua | Web | 8. března 2010 v 11:47 | Reagovat

Ahoj, mohl bys mi prosím hlásnout tady? ->  http://www.tattoomyhtc.cz/AnishQua
Stačí kliknout na "Hlasuj" (pokud by to bylo možné, tak u všech těch designů...)
Je to soutěž o HTC mobil... hlasy se shánět můžou x).
Promiň, že to píšu sem, ale nikde jsem tady nenašla místo na reklamy :D...
Děkuju x)

8 Kelly Kelly | Web | 26. června 2010 v 10:16 | Reagovat

Krasny dizajn!

9 coast bridal dresses coast bridal dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 15:23 | Reagovat

Do you realize that this site loads up somewhat strange in Ie 6? A few of the sides are chopped off. Awesome article regardless.
http://www.elsedress.org

10 summer beach dresses summer beach dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 13:40 | Reagovat

Nice post. I be taught one thing more challenging on completely different blogs everyday. It is going to at all times be stimulating to read content from different writers and follow a little something from their store. Id want to use some with the content on my weblog whether you dont mind. Natually Ill give you a hyperlink in your web blog. Thanks for sharing.
http://www.isdress.org

11 fake watches for sale fake watches for sale | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 10:19 | Reagovat

Q. How did the farmer mend his pants?
http://www.watchescan.org

12 cheap fake watches cheap fake watches | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 5:54 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.begwatches.net/iwc.html

13 Elinor Elinor | E-mail | 8. června 2015 v 18:08 | Reagovat

Kéž by se dalo slovy vypovědět, jak moc mi chybí básně o slzonošce...
Tajně tenhle blog pozoruju, jestli se zlovlk nezjeví a neprozáří znovu mé nudné nekonečně se táhnoucí dny.
Ráda bych vrátila čas do večerů, kdy jsem vyčkávala na nový článek.
Mimochodem, drahý zlovlku, škoda, že nebudeš mít ani tušení, jak moc jsi mi pomohl.

14 ZdenekE ZdenekE | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:06 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na zlovlk.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

15 Arleneelift Arleneelift | E-mail | 22. července 2017 v 21:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

16 FlossieReida FlossieReida | E-mail | 26. července 2017 v 2:57 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

17 CarolynFlora CarolynFlora | E-mail | 6. srpna 2017 v 15:05 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

18 Avia777Gow Avia777Gow | E-mail | 16. srpna 2017 v 13:10 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

дешевые авиабилеты акции скидки спецпредложения
купить авиабилеты дешево аэрофлот официальный
авиабилеты акции авиакомпаний скидки
авиабилеты дешево победа
момондо дешевые авиабилеты

19 Georgevax Georgevax | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 2:25 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм в россии 2016, сетевой бизнес реально ли зарабатывать</a>

20 DorogiKRDmi DorogiKRDmi | E-mail | 24. srpna 2017 v 10:44 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Гулькевичи. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8 (861)24-123-45
___________________________
благоустройство территории промышленных зданий
ткп благоустройство территории 45-3.07
авторское благоустройство территории
бизнес планы благоустройство
благоустройство набережных на берегу реки

21 Dol77larButt Dol77larButt | E-mail | 15. října 2017 v 18:32 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

22 MIAQmp MIAQmp | E-mail | Web | 18. října 2017 v 20:39 | Reagovat
23 BethanyRfn BethanyRfn | 21. října 2017 v 6:36 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=http://elsagames.com/profile/roberta7619>site</a> and deal with it.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama